Kurumsal Hukuk Danışmanlığı

Kurumsal Hukuk Danışmanlığı;
Operasyonel Engellerle Yüzleşmenin Anahtarıdır!

Şirketler için prestijli bir hukuksal danışmanlık avantajına sahip olmak kritik öneme sahiptir. Hukuki avantajların, gelişen veya büyüme hedefi olan bir firmanın sürdürülebilirliğinde önemli bir koşuldur. Türkiye genelinde binlerce hukuk firması bulunmaktadır.  Kurçaloğlu hukuk ailesi referanslarıyla bugüne kadar başarılı olduğu yasal çalışmalarla kurumsal şirketlere prestij kazandıracak nitelikte yerli ve yabancı pek çok kurum ve bireylere danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Tarihsel sürece irdelendiğinde, kurumsal gelişim; bir kurumun yasal çevresiyle olan ilişkilerinin sürdürülebilirliğinin önemli bir kavram olduğu görülmektedir. Gelişmiş ülkelerdeki kurumsal işleyişe baktığımızda gerek kamu gerekse özel kurumların devamlı olarak kendi hukuk danışmanları ile birlikte iş süreçlerini ve operasyonel süreçlere ilişkin faaliyetleri yürüttüklerini gözlemekteyiz. Hukuki danışmanlık bir kurumun iç ve dış çevresi ile olan ilişkilerini yasal bir çerçeve içerisinde düzenleyen geliştiren ve biçimlendiren önemli bir hizmet akdidir.

Türkiye’de özellikle 1950 li yıllardan itibaren kurumsal hukuki danışmanlık önemli bir ihtiyaç olarak görülmeye başlanmış ve zamanla kendi alanında söz ve yetki sahibi olan tüm kurumlar hukuki danışmanlık hizmeti almaya başlamışlardır. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi iletişim biçimlerinin yaygınlaşması ile birlikte kurumların iş yükü ve iş kapasitesi artarken beraberinde yasal sorumlulukları da artmıştır. Bu nedenle günümüzde kurumsal hukuki danışmanlık tarihsel bilgi birikiminin yanı sıra güncel konulara entelektüel bir yaklaşımla deneyimli ve yetkin olabilmelidir. Biz Kurçaloğlu Hukuk Bürosu olarak tüm Türkiye’ye yayılmış, her ilde olan ve ayrıca Avrupa’nın birçok şehrinde bulunan  partnerlerimiz ile günümüz koşullarında kurumsal hukuki danışmanlık hizmetini siz değerli müvekkillerimize en iyi şekilde sağlamaktayız.

Avukatlarımız, kurumsal şirketlerin gelişmesine en iyi şekilde yardımcı olacak yönde rehberlik verebilecek tecrübeye sahiptirler Türkiye’nin prestijli hukuki danışmanlık ofislerinden biri olan Kurcaloğlu hukuk & Partners bünyesinde;  

 • Ticari Davalar,
 • İş Davaları ve İş ve İşveren Sözleşmesinden Doğan Diğer Davalar
 • Şirket Kuruluş,
 • Menkul kıymetler
 • Ticari sözleşmeler ve Uluslararası yazışmalar
 • İmtiyaz hukuku
 • Şirket birleşmeleri ve devralmalar
 •  

gibi önemli konularda kurumsal müvekkillerimizin hukuksal danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Tecrübeli Avukatlarımızın her biri kendi alanlarında uzmanlaşarak, kurumsal müvekkillerimizin tüm hukuki ihtiyaçlarını disiplinli, verimli ve en ekonomik bir şekilde karşılanmasını sağlamakta ve siz değerli müvekkillerimize benzersiz bir yasal rehberlik imkanı vermektedirler.

Türkiye’nin en prestijli hukuki danışmanlık ofislerinden biri olan Kurcaloğlu hukuk & Partners  bünyesinde kurumsal iş davaları, ticari davalar ve kuruluş, sözleşmeler, menkul kıymetler, imtiyaz hukuku ve birleşme ve devralmalar alanlarında uzmanlaşarak, tüm yasal ihtiyaçlarınızın en basit ve en verimli şekilde karşılanmasını sağlamaya yardımcı olarak benzersiz yasal rehberlik sağlamaktayız. İş davaları Ticari davalar ve şirket kurma, sözleşmeler, menkul kıymetler, imtiyaz hukuku ve birleşme ve devralmalar alanlarında uzman avukat kadrosuna sahibiz.

Vizyonumuz ve mesleki ilkelere olan bağlılığımız ve yasal uzmanlığımızla gurur duyan Kurcaloğlu Hukuk & Partners avukatları olarak, işinizle ilgili güvenebileceğiniz bir avukat bulmanın en iyi yolunun genellikle karşılıklı iletişime dayalı bir bilgi olduğunu biliyoruz.

Kurumsal Hukuk Danışmanlığı, Operasyonel Engellerle Yüzleşmenin Anahtarıdır!

Referanslarımız, danışmanlık verdiğimiz pek çok müvekkilerimize;

  • Kurumsal Hukuki rehberlik

  • Kurumsal Hukuki danışmanlık

  • Kurumsal Hukuki  temsil

imkanları sunarak dava açmak ve tüm süreci ayrıntılı olarak takip ederek, derinlemesine incelemelerle birlikte kurumsal müvekkillerimize yasal danışmanlık yapmaktayız.

 Kurcaloğlu Hukuk Ailesi olarak  siz değerli müvekkillerimizin beklentilerini karşılamak ve başarılı sonuçları elde etmek için gerekli bilgi, deneyim, tecrübe ve özverili yaklaşıma sahip güçlü bir ekibiz.

KURUMSAL HUKUKİ DANIŞMANININ GÖREVLERİ NELERDİR

Kurumsal hizmet akitlerimizi kısaca şöyle sıralayabiliriz;

  • Şirketlerin genel yasal danışmanlığı,

  • Kurumsal ticari sözleşmeler,

  • Ticari markalar ve Telif hakları

  • Resmi makamlarla yapılan bildirimler ve iş takibini sağlamak

  • Soruşturma dosyalarını ve ceza davalarını takip etmek

  • Kurumun icra davalarını ve icra takip işlerini takip etmek,

  • Kurumun önleyici hukuki tedbirler almasını sağlamak

  • Kurumsal finansmanla ilgili yasal sorunlara ilişkin çalışmaları yürütmek
  • Şirketlere ilişkin hukuki çalışmalar devamlılık isteyen zor ve meşakkatli bir hizmet gerektirmektedir

 
 

Kurumsal Müvekkillik

Bir kurumsal iş avukatı veya ticaret avukatı olarak da adlandırılan yasal danışman, vergilendirme, ticari işlemler ve fikri mülkiyetler dahil olmak üzere işletmeleri etkileyen pek çok konuya odaklanan bir hukuk uzmanı olmak zorundadır. Bu nedenle kamu yada özel kurumların yasal danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyduklarında Kurcaloğlu Hukuk Bürosu olarak yetkin kadromuzla süreklilik teşkil eden hizmet anlayışımızla sizlerle çalışmak isteriz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir